Eesti Rahvusmeeskoor ja Kadri Voorand astuvad taas lavale Olav Ehala lauludega

Viimsi JazzPopFestil on rõõm teatada, et 7. mai õhtul esineb festivali raames Viimsi kooli saalis Kadri Voorand ja Eesti Rahvusmeeskoor, kelle esituses kuuleb uusi seadeid Olav Ehala loomingust. Piletimüük algab aprillis!

“Seaded ei muuda Ehala kirjutatud muusika sisu, vaid pigem toovad esile teoste selle kõla, mis minu jaoks nende lugude puhul kõige ilusam, olulisem või määravam tundub,” kinnitab Kadri Voorand. “Võtsin seada Ehala loomingut, mis mind isiklikult on puudutanud. Tuntud klassikast ei saanud ma puutumata jätta lugusid nagu “Eine murul”, “Härra Q” ning “Oleviste kiriku torniehitaja naise hällilaul”. Kontserdil kõlab ka laule muusikalist “Kaotajad”, näiteks “Kõrge lend”. Suure osa muusikast esitab RAM a cappella. Pooltesse lugudesse kaasame ka mind lauljana ja saatebändi.

Mikk Üleoja: “Kõik algas plaanist luua RAMile võimalikult eripalgeline juubelihooaeg, kuhu mahuksid esiettekanded ja nüüdisaegne muusika, rahvusromantism ja suurvormid orkestriga, aga ka natuke magustoitu. Plaan Ehala kavaga lavale tulla oli juba mõni aasta vana aga puudu oli arranžeerija. Teadsin, et Kadri seisab valdava osa Estonian Voicese seadete taga. Lõplikult veenis aastatagune töö Peeter Vähi teose “Supreme silence” ettekandmisel. Kadri demonstreeris sellist tundlikkust ja muusikalise materjali mõistmist, mis ei jätnud kahtlustele mingisugust ruumi. Olen tulevasest koostööst juba praegu parasjagu õhevil!”

Allikas: http://www.concert.ee/voorand-ram-ehala

RAM

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s